Blog firmy Paw-Lift

Jak zamówić właściwe sterowniki do urządzeń dźwigowych?

Wybór odpowiednich sterowników do urządzeń dźwigowych wymaga precyzji oraz zrozumienia specyfikacji technicznych i wymagań systemowych. Zamówienie właściwych komponentów jest istotne dla długotrwałej efektywności i niezawodności działania wind i innych urządzeń dźwigowych.

Czytaj dalej

Jakie są najczęstsze usterki w windach osobowych?

Windy osobowe są kluczowym elementem nowoczesnych budynków, zapewniającym komfort i efektywność transportu pionowego. Aby jednak służyły niezawodnie, konieczne jest regularne serwisowanie i naprawa ewentualnych usterek. W tym wpisie przyjrzymy się najczęstszym problemom technicznym, z jakimi borykają się użytkownicy wind osobowych.

Czytaj dalej

Falownik – kiedy naprawić a kiedy wymienić?

Falowniki to kluczowe elementy sterowania dźwigów towarowych i osobowych, mające wpływ na ich wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Właściwe rozpoznanie problemu oraz podjęcie decyzji o naprawie czy wymianie falownika może przynieść korzyści zarówno finansowe, jak i operacyjne. W niniejszym artykule omówimy, kiedy warto naprawić falownik, a kiedy zdecydować się na jego wymianę.

Czytaj dalej

Dźwigi towarowe w przemyśle spożywczym – jakie wymagania muszą spełniać?

Dźwigi towarowe w przemyśle spożywczym pełnią szczególną rolę, ponieważ muszą zapewnić bezpieczny i higieniczny transport żywności, która jest podatna na zepsucie, skażenie lub uszkodzenie. Jakie więc wymagania muszą spełniać dźwigi towarowe w tej branży?

Czytaj dalej

Czym zajmuje się specjalistyczny serwis dźwigów?

Specjalistyczny serwis dźwigów odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa i efektywności pracy wind osobowych i towarowych. Zajmuje się on nie tylko naprawami i konserwacją, ale również modernizacją i diagnostyką urządzeń. Jakie zadania ma serwis?

Czytaj dalej

Czym się różnią dźwigi towarowe od osobowych?

Dźwigi towarowe i osobowe, choć mogą wyglądać podobnie i pełnią podobną funkcję, mają zupełnie różne zastosowania i są projektowane z uwzględnieniem odmiennych kryteriów. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując różnice między dźwigami towarowymi a osobowymi.

Czytaj dalej

Podesty ruchome w przemyśle – o co trzeba szczególnie zadbać?

W przemyśle podesty ruchome to fundament efektywności i bezpieczeństwa. Umożliwiają one dostęp do miejsc wysoko położonych, znacznie ułatwiając tym samym realizację wielu zadań. Jasko serwis dźwigów Paw-Lift z Łodzi, będący ekspertem w dziedzinie dźwigów i podestów, podkreślamy znaczenie prawidłowej eksploatacji i konserwacji tych urządzeń.

Czytaj dalej

Jak zadbać o ekologię i oszczędność energii przy eksploatacji dźwigów?

Ekologia i oszczędność energii to kwestie, które zyskują na znaczeniu we współczesnym świecie. Nie inaczej jest w branży dźwigowej, gdzie zmiany w tych obszarach przynoszą korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla efektywności finansowej przedsiębiorstw. W tym wpisie dowiesz się, jak zadbać o ekologię i oszczędność energii przy eksploatacji dźwigów, bazując na doświadczeniach i wiedzy […]

Czytaj dalej

Dźwig elektryczny vs hydrauliczny – który jest tańszy w eksploatacji?

Decyzja o wyborze między dźwigiem elektrycznym a hydraulicznym może być jednym z najważniejszych aspektów przy planowaniu instalacji lub modernizacji wind. Obydwa typy mają swoje zalety i wady, ale dziś skupimy się na aspekcie ekonomicznym – przyjrzymy się, który z tych dźwigów jest tańszy w eksploatacji.

Czytaj dalej

W jakich sytuacjach należy wezwać pogotowie dźwigowe?

Awaryjne sytuacje z udziałem urządzeń dźwigowych mogą być bardzo niebezpieczne, dlatego warto wiedzieć, kiedy wezwać specjalistów z pogotowia dźwigowego. W poniższym artykule przeczytasz, w jakich sytuacjach należy skorzystać z usług takiego pogotowia.

Czytaj dalej