Blog firmy Paw-Lift

Jak wyciągnąć klucz z szybu windowego?

Do szybu windowego wpadają różne rzeczy, które ze względu na nieduże gabaryty mogą się tam przedostać. Mogą to być klucze, karta do bankomatu, firmowa przepustka, karta pamięci czy niewielka zabawka dziecka. Co wtedy? Gdzie zadzwonić po pomoc?

Czytaj dalej

Estetyka wind. Aktualne trendy projektanckie

Dźwigi osobowe nazywane również windami to urządzenie zbudowane z ruchomych komponentów i skomplikowanych podzespołów, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezawaryjności oraz bezpieczeństwa użytkowania. Podstawa prawidłowego działania to przede wszystkim regularna konserwacja i serwis wind, co pozwala na uniknięcie usterki lub poważnej awarii sprzętu. Oczywiście dźwig osobowy to nie tylko mechanizm umożliwiający bezpieczny transport użytkowników, ale […]

Czytaj dalej

Zacinające się drzwi w windzie – możliwe przyczyny problemu

Osoby decydujące się na zainstalowanie dźwigu osobowego, czyli windy, powinny zadbać o to, by była ona sprawna i bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Warto pamiętać, że obowiązkiem właściciela lub administratora budynku jest przeprowadzanie prac konserwatorskich serwis sprzętu, który należy do tak zwanej części wspólnej. Konieczne jest więc prowadzenie wymaganej dokumentacji, a także dokonywanie regularnych przeglądów technicznych […]

Czytaj dalej

Jakie standardy muszą spełniać dźwigi szpitalne?

Dźwigi szpitalne, nazywane również windami są rodzajem specjalistycznej windy osobowej służącej do transportu osób chorych i personelu medycznego. Odpowiednio duże rozmiary dźwigu i jego moc pozwalają na pomieszczenie łóżka szpitalnego, czy też niezbędnej aparatury medycznej, której nie można odłączyć od transportowanego pacjenta. Część dostępnych na rynku rozwiązań wyposażona została w dodatkowe funkcjonalności, np. blokowanie mechanizmu […]

Czytaj dalej

Winda bez liny – czy to możliwe?

Winda to bardzo niezwykły i ułatwiający zarówno życie, jak i pracę wynalazek. Dzięki niej z łatwością można się przemieszczać na wysokie kondygnacje budynku bez konieczności wchodzenia po schodach. Chociaż większość wind porusza się w pionie coraz częściej słyszy się o tych poruszających się w poziomie. Dowiedz się, czy praca windy bez liny jest możliwa.

Czytaj dalej

Jak funkcjonują czujniki poziomowania w windzie?

Winda jest powszechnie stosowanym urządzeniem służącym do przemieszczania się pionowego osób i towarów. W dużej mierze ułatwia ona codzienne życie mieszkańców wysokich bloków, a także użytkowników wielu hoteli, galerii handlowych czy innych miejsc użyteczności publicznych. Jak bezpiecznie korzystać z windy? Każda widna, zarówno osobowa, jak i towarowa posiada kabinę, ramę kabinową, przeciwwagę, szyb dźwigowy, prowadnice, […]

Czytaj dalej

Od czego zależy udźwig windy?

Jednym z najważniejszych parametrów każdej windy, czy to osobowej, czy towarowej, jest jej udźwig, a więc dopuszczalna masa pasażerów lub przewożonego ciężaru, która pozwala na płynne przemieszczanie i zatrzymywanie windy oraz zapewnienie bezpieczeństwa transportu. Udźwig jest związany bezpośrednio z konstrukcją windy, jej wymiarami, napędem oraz przeznaczeniem dźwigu.

Czytaj dalej

Rodzaje napędów w windach i dźwigach

Technika dźwigowa, ułatwia na co dzień życie wielu osób, zarówno ze względu na zwykłe ciągi komunikacyjne pieszych, jak i pomoc w procesach zawodowych. Do przewozu ludzi stosuje się te z napędem elektrycznym przekazującym ruch do platformy transportowej za pomocą przekładni i lin. Jakie są inne rodzaje napędów?

Czytaj dalej

Windy wędrujące – rozwiązanie przyszłości?

Rynek budowlany się zmienia. Pojawiają się nowe technologie umożliwiające efektywniejsze wykorzystanie brył budynków zarówno pod kątem użytkowym jak i technicznym. Obok urządzeń pozwalających obniżyć rachunki za użytkowanie budynku, pojawia się koncepcja zastosowania środków transportu, które ułatwią poruszanie się po wielokondygnacyjnym budynku wszystkim użytkownikom. Czy windy wędrujące staną się obowiązkowym wyposażeniem budynków przyszłości?

Czytaj dalej

Skąd winda wie, kiedy się zatrzymać?

Winda w budynku ułatwia przemieszczanie się z piętra na piętro. Jest dużym ułatwieniem dla wszystkich, szczególnie jednak dla osób starszych i niepełnosprawnych i matek z wózkami dziecięcymi. Aby jednak była sprawna, zatrzymywał się w odpowiednim miejscu, wymaga regularnej konserwacji.

Czytaj dalej