Blog firmy Paw-Lift

W jakich sytuacjach należy wezwać pogotowie dźwigowe?

Awaryjne sytuacje z udziałem urządzeń dźwigowych mogą być bardzo niebezpieczne, dlatego warto wiedzieć, kiedy wezwać specjalistów z pogotowia dźwigowego. W poniższym artykule przeczytasz, w jakich sytuacjach należy skorzystać z usług takiego pogotowia.

Czytaj dalej

Jakie nowoczesne rozwiązania można zastosować w urządzeniach dźwigowych?

Aby windy spełniały swoją funkcję w sparzedstawimy kilka nowoczesnych rozwiązań, które można zastosować w urządzeniach dźwigowych, aby poprawić ich komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Czytaj dalej

Bezpieczeństwo i przepisy dotyczące części zamiennych do wind. Co warto wiedzieć?

W przypadku eksploatacji wind istotnym zagadnieniem jest zapewnienie ich właściwego i bezpiecznego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami budynku, administratorami nieruchomości czy serwisantami, musimy być świadomi zagrożeń związanych z użytkowaniem windy oraz sposobów ich eliminacji.

Czytaj dalej

Jakie korzyści wynikają z modernizacji wind?

W dobie rosnącej liczby wysokich budynków i ciągłego postępu technologicznego, modernizacja wind staje się kluczowym elementem utrzymania ich niezawodności i funkcjonowania na najwyższym poziomie. Dlatego też coraz więcej firm oraz zarządców nieruchomości zwraca się ku usługom takim, jak te oferowane przez Paw-Lift z Łodzi.

Czytaj dalej

Jakie komponenty są niezbędne w urządzeniach dźwigowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych?

Urządzenia dźwigowe dla osób niepełnosprawnych to istotny element wspierający ich samodzielność i komfort życia. Właściwie dobrany, wyposażony w niezbędne elementy, sprzęt pozwala na pokonywanie barier architektonicznych oraz ułatwia poruszanie się po budynkach. W tym wpisie przybliżymy, jakie elementy powinny znaleźć się w tego rodzaju urządzeniach, aby zapewnić ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i ergonomiczny design.

Czytaj dalej

Jakie komponenty są najczęściej wymieniane w windach?

W przypadku awarii windy lub zużycia poszczególnych komponentów, wymiana części może być niezbędna w celu zapewnienia bezpiecznego i efektywnego działania windy. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy przyjrzeć się tym częściom zamiennym, które najczęściej wymagają naprawy lub wymiany w windach.

Czytaj dalej

Dlaczego niektóre osoby odczuwają zawroty głowy przy jeździe windą?

Korzystanie z wind jest wygodne — dzięki nim można skrócić czas przemieszczania się pomiędzy piętrami. Nie trzeba też dźwigać, jak jest niestety w przypadku schodów, ciężkich zakupów czy walizek. Dźwig staje się też nieocenioną pomocą w przypadku kontuzji. Jednak niektóre osoby odczuwają zawroty głowy podczas jeżdżenia windą. Dlaczego tak się dzieje? Co jest powodem takiego […]

Czytaj dalej

Co się dzieje z windą, gdy w budynku brak zasilania?

Windy są wszechobecne zarówno w blokach, jak i miejscach pracy czy budynkach użyteczności publicznej. Pomimo tego, że stały się one elementem codzienności, nadal wiele osób odczuwa niepokój, myśląc o tym, że dźwig mógłby niespodziewanie się zatrzymać na skutek awarii zasilania. Czy tego typu sytuacja powinna być stresująca dla pasażerów? Jak zachować się, gdy winda stanie?

Czytaj dalej

Interkom w windzie – jak to działa w praktyce?

Przemieszczając się windą, istnieje ryzyko awarii i braku możliwości opuszczenia kabiny bez pomocy z zewnątrz. Dlatego wewnątrz umieszcza się interkom, który pozwala na komunikację i wezwanie osoby, która naprawi i uruchomi dźwig. Sprawdź, na czym polega i jak działa ten system.

Czytaj dalej

W jaki sposób działa dźwig okrężny?

Dźwigi okrężne były najczęściej montowane w pierwszej połowie XX wieku, głównie w budynkach użyteczności publicznej. Obecnie w Polsce jest tylko kilka miejsc, w których nadal funkcjonują. Stanowią przykład niezwykle ciekawego rozwiązania, służącego do przewozu osób pomiędzy poszczególnymi poziomami budynku.

Czytaj dalej