Do jakiego typu awarii można wezwać pogotowie dźwigowe?

Awaria windy jest sytuacją, która może przysporzyć wiele nerwów i nieprzyjemności. Dźwig to zaawansowane urządzenie do przewozu osób, dlatego też tak istotne jest posiadanie kontaktu do sprawnego i zaufanego serwisu, który w szybkim czasie i skutecznie usunie awarie. W czym może pomóc pogotowie dźwigowe? Poniżej najpopularniejsze usterki.

Nie zapomnij o przeglądach

Serwis wind jest przydatny nie tylko w momencie wystąpienia awarii, ale także w profilaktyce. Profesjonalne pogotowie dźwigowe dokona dokładnych przeglądów technicznych i wyspecjalizowanej konserwacji. Szybkie wykrycie nawet niewielkich niedociągnięć ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników i żywotność urządzenia. Regularna kontrola stanu wind ma bardzo ważne znaczenie dla niezawodności danego rodzaju sprzętu. Konserwowanie mechanizmów dźwigowych to działanie, z którym regularnie zmagają się pracownicy renomowanych serwisów.

Serwis dostępny 24 godziny na dobę

Pogotowie dźwigowe ma za zadanie stały nadzór nad sprawnym działaniem windy. W razie awarii jest on natychmiast obecny na miejscu i pomaga w usunięciu usterki i przywróceniu prawidłowego funkcjonowania dźwigu. Przedstawiciele firm serwisowych mają za zadanie odblokowanie windy, naprawienie mechanizmów sterowania i zminimalizowanie negatywnych skutków tego rodzaju awarii. Ogromne znaczenie ma szybkość działania i reakcji, ponieważ zamknięcie w niedziałającej windzie jest stanem bardzo niekomfortowym.