Jak funkcjonują czujniki poziomowania w windzie?

Winda jest powszechnie stosowanym urządzeniem służącym do przemieszczania się pionowego osób i towarów. W dużej mierze ułatwia ona codzienne życie mieszkańców wysokich bloków, a także użytkowników wielu hoteli, galerii handlowych czy innych miejsc użyteczności publicznych.

Jak bezpiecznie korzystać z windy?

Każda widna, zarówno osobowa, jak i towarowa posiada kabinę, ramę kabinową, przeciwwagę, szyb dźwigowy, prowadnice, sterowanie i zespół napędowy. Zestaw napędowy elektryczny lub hydrauliczny w dużej mierze odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie windy. Istotną rolę stanowi tutaj powiązany z tym zestawem specjalistyczny osprzęt. Nowoczesne widny są wyposażone w automatyczne sterowanie, które gwarantuje bezpieczne i wygodne korzystanie z urządzenia. Poza tym wszyscy użytkownicy windy muszą przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Każdy dźwig zgodnie z przepisami powinien być systematycznie poddawany kontroli, a wszelkie usterki natychmiast usuwane. Do tego zadania najodpowiedniejsze są firmy wyspecjalizowane w tym zakresie, takie jak firma PAW-LIFT.

Po co montowane są czujniki poziomowania w windzie?

Nowoczesne windy mają wysokie standardy bezpieczeństwa. Bez potwierdzonych certyfikatów windy nie mogą być dopuszczone do użytku. Wszystkie montowane w windach czujniki są najwyższej jakości urządzeniami, które zapewniają wszystkim użytkownikom bezpieczną jazdę. W windach montowane są między innymi czujniki położenia i prędkości, które służą do określenia precyzyjnego pozycjonowania dźwigu. System pomiaru pozycji kabiny w windzie lub informacji o jej położeniu w szybie musi być bardzo wytrzymałą i kompaktową konstrukcją. Cały system składa się z czujników, które dokładnie wykrywają pozycję kabiny w windzie bez poślizgu oraz modułu monitorowania pozycji windy, czyli tak zwanej jednostki analitycznej. System taki umożliwia zastosowanie funkcji dźwigu i funkcji bezpieczeństwa zgodnie z odpowiednimi normami.