Winda w budynku ułatwia przemieszczanie się z piętra na piętro. Jest dużym ułatwieniem dla wszystkich, szczególnie jednak dla osób starszych i niepełnosprawnych i matek z wózkami dziecięcymi. Aby jednak była sprawna, zatrzymywał się w odpowiednim miejscu, wymaga regularnej konserwacji.
Jak działa winda?
Winda jest montowana w wielu obiektach. Ułatwia przemieszczanie się i jest urządzeniem niezwykle pożądanym. Dzisiejsze urządzenia są nowoczesne i bezpieczniejsze, niż za czasów PRL-u, ale wymagają przeprowadzania regularnych konserwacji, by działały prawidłowo. Jak każdy sprzęt tak i windy podlegają modernizacjom, by gwarantowały przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownikom. Serwis i konserwacja wind to domena firmy ELEKTROMECHANIKA DŹWIGOWA „PAW-LIFT” MARCIN WIŚNIEWSKI. Zdarzają się sytuacje, że wystąpi awaria, więc warto skontaktować się z firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w naprawie sterowników do urządzeń dźwigowych. Działa na zasadzie pogotowia technicznego, więc dociera na miejsce, w krótkim czasie, co skraca czas przestoju i gwarantuje sprawne funkcjonowanie urządzenia.
Skąd winda wie, kiedy się zatrzymać?
Współczesne windy poruszają się szybko i rzadko ulegają awariom, dlatego chętnie z nich korzystamy. Wchodzimy do kabiny, wciskamy jedynie guzik, a po chwili jesteśmy na wybranym piętrze. Działanie dźwigu jest możliwe, dzięki zaawansowanym systemom, w które jest wyposażony. To one zapewniają komfort jazdy i bezpieczeństwo. Przykładowo, chwytacze oraz ograniczniki prędkości, zabezpieczają przed upadkiem kabiny, kiedy wystąpi awaria. Na panelu umieszczone są przyciski, które pozwalają wybierać nr piętra, na którym chcemy wysiąść. Można powiedzieć, że to jest to niezwykle ciekawe, że winda wie, kiedy ma się zatrzymać. Jest to jednak możliwe, dzięki fotoimpulsatorowi, nazywanemu również impulsatorem fotoelektrycznym. Urządzenie składa się z dwóch fotokomórek i przekazuje informacje, gdzie znajdują się wszystkie piętra.