Części do schodów ruchomych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo części do schodów ruchomych. Sprzedajemy m.in. stopnie, grzebienie stopni i koła napędowe. Wszystkie nasze produkty są przystosowane do pracy w nowoczesnych urządzeniach kątowych oraz poziomych, które często muszą wytrzymać nawet do kilkunastu ton obciążenia. Nasze części mają atesty ISO i są objęte gwarancją producenta.

W naszej ofercie znajdują się części do:
• układu napędowego,
• części nośnej,
• układu elektrycznego.

Szeroka oferta części zamiennych

Korzystając z naszej oferty, możecie Państwo stworzyć produkt całkowicie spersonalizowany. Oferujemy części wykonane z różnych materiałów: ze stali nierdzewnej, materiałów PCV, czy aluminium. Wszystkie produkty dostępne są również w różnych kolorach. Dzięki nim można wyposażyć schody ruchowe znajdujące się w obiektach komercyjnych czy na lotniskach.

Budowa schodów ruchomych

Schody ruchome to stałe wyposażenie wielu galerii handlowych, lotnisk, dworców autobusowych czy metra. Schody mogą być montowane jako jedno urządzenie, ale mogą się również składać z kilku połączonych ze sobą elementów. Z jakich elementów najczęściej składają się te urządzenia?

Silnik

Schody ruchowe są napędzane silnikami elektrycznymi, które są połączone z tzw. przekładnią zębatą. Dzięki niej poszczególne schody mogą przesuwać się z prędkością nawet 30 metrów na godzinę, przez kilkanaście godzin dziennie. Ponadto warto pamiętać, że schody nie mogą działać bez układu napędowego.

System zabezpieczeń

Każde schody ruchome muszą być wyposażone m.in. w systemy awaryjnego zatrzymywania oraz czujniki kontroli prędkości i obciążenia. Ich zadaniem jest alarmowanie i zatrzymywanie schodów, gdy np. ktoś się na nich przewróci.

Stopnie i balustrady

Czyli wszystkie elementy, które mają zagwarantować możliwość bezpiecznego przewożenia różnego rodzaju ładunków.